Peale aborti rasestumine 01.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Tegin abordi 26.jaanuar ja see oli mu 2 abort,hetkel pole siiani päevi alanud, olen vahekordades mis pole katstud sest soov oleks uuesti rasedaks jääda, kas see võib lihtsalt kauem võtta aega et rasestuda nüüd või peaksin naistearsti poole pöörduma? Veritsus kestis peale aborti 26.jan-9.veb. Eelmiste rasedustega olen lihtsalt saanud 2 triipu kätte kohe esimesest proovimisest.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Üldjuhul peaks uus menstruatsioon peale aborti ilmuma umbes 40 päeva möödudes. Mina ei soovitakski kohe peale aborti rasestuda,sest emaka limaskest ei ole veel taastunud.
Kui märtsikuu lõpuks ei ole menstruatsiooni ilmunud ja kahte triipu ka ei ole,siis vöiks küll naistearsti poole pöörduda,
Edu soovides,
Maie Väli