soodustused 04.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kui kaua peale aborti kehtib soodustus rasestumisvastastele tablettidele?Vist 3 kuud.Kui abordist on möödas kohe 2 kuud,kas nüüd arsti poolt esimest korda välja kirjutatavatele pillidele see soodus veel kehtib, ja kui palju see olla võiks?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Soodustus kehtib pärast aborti kolme kuu jooksul.Kui arst kirjutas välja tabletid kohe peale aborti,retsepti kehtivus on 60 päeva,siis peaks see 90%soodustust veel jõus olema.