HCG pärast aborti 17.02.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

10+2 nädalal rasedus katkestati (medikamentoosne - loode u 6+ nädala vanune, peetunud). Abort kulges tavapäraselt, 3 nädalat veritsust. Menstruatsioon taastus 26 päeva pärast aborti.
Täna, 6 nädalat pärast aborti rasedustest positiivne (nii 6 kui 10mIU/mL, vastavalt täitsa korralik triip ja imeõrn triip), kahjuks varem ei teinud, HCG võib kaua naise kehas püsida. Tean, et raseduse ju kinnitab loomulikult arst aga kas teoreetiliselt võiks natukene rõõmustada? Vahekord oli 6 päeva tagasi.

Ette tänades ja ilusat päeva soovides.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Saan aru, et olete rasedustesti teinud 2 nädalat peale menstruatsiooni. Kui rasedustest on positiivne, siis see on antud juhul suure tõenäosusega seotud eelneva rasedusega. Oodake rahulikult uut menstruatsiooni ja kui see on hilinenud üle nädala, siis on soovitav teha uus rasedustest või HCG vereanalüüs. Uus rasestumine võib toimuda kohe alates tsükli taastumisest, kuid rasedustest ei saa tsükli keskel 6 päeva peale vahekorda positiivne olla.