Kolposkoopia, biopsia tulemused 04.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, kas saaks palun infot, mis need tulemused tähendavad?

Emakakaelast biopsia kella 1 suunas. Histoloogiliselt koosneb fibroossest stroomast,
endotservikaalsetest näärmetest. Pinnalt kaetud osaliselt irdunud mitmekihilise atroofilise
mittesarvestuva lameepiteeliga. Epiteeli all nõrgalt väljendunud plasmolümfotsütaarset
infiltratsiooni. Pahaloomulisus puudub.
TULEMUS:
84499006 Krooniline põletik

Emakakaelast biopsia kella 11 suunas. Histoloogiliselt koosneb fibroossest stroomast,
endotservikaalsetest näärmetest, pinnalt kaetud osaliselt irdunud mitmekihilise mittesarvestuva
lameepiteeliga, epiteeli pindmistes kihtides näha üksikuid tsütopaatilise efektiga
rakke. Pahaloomulisus puudub.
Teostatud immuunohistokeemiline uuring:
p16: neg.
TULEMUS:
14391000 Koilotsütaarne atüüpia

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Emakakaela biopsia võetakse düsplaasia ( CIN) kahtlusel ja antud juhul düsplaasiat koeproovi materjalis ei ole. On HPV infektsioon ( koilotsütaarne atüüpia), kuid HPV pole põhjustanud emakakaelas vähieelseid muutusi. Peate jääma edaspidi HPV tõttu jälgimisele. Soovitan kindlasti teha ka HPV vaktsiin.