Kõrge astme lamerakuline intraepiteliaalne kahjustus 29.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Palun abi emakakaelakanalikaape uuringute diagnoosi mõistmisel.

B97.7 Papilloomiviirus MK haiguste tekitajana.

Parfomorfoloogiline diagnoos:
Kõrge astme lamerakuline intraepiteliaalne kahjustus (sisaldab: mõõdukas düsplaasia (CIN2), tugev düsplaasia (CIN3), CIS)

Uuringu tulemus:
Tsütoloogiline uuring_1
Adekvaatne
Lameepiteel kõikide kihtide rakud.
Metaplaasia düsplastiline
Silinderepiteel patoloogiata
Mõõdukalt leukotsüüte
Kepiline mikrofloora
Lameepiteeli kõrge astme düsplaasia
HSIL

HPV 16 DNA on postiivne.

Kolposkoopia on määratud 18. aprilliks.

Minu küsimus on, kas enne kolposkoopiat tehtava uuringu tulemused tõenäoliselt näitavadki, milline on minu reaalne olukord? Kas antud tulemuste põhjal võib järeldada, et mul on tugev düsplaasia ning emakakaelavähile viitavad tunnused/muutused (CIS) või seda saab kinnitada vaid kolposkoopia ja biopsia uuring?

Tänan!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Tsütoloogia vastus HSIL näitab emakakaela mõõdukat või rasket düsplaasiat ( CIN 2, CIN 3). Kolposkoopia uuringul saab hinnata HPVst põhjustatud muutust emakakaelas ja võtta kahjustatud piirkonnast biopsia ehk koeproov. Koeproov annab vastuse, millise astme düsplaasiaga ( CIN) on tegemist. Kui biopsia histoloogiline vastus on mõõdukas (CIN 2) või raske düsplaasia (CIN3), on emakakaela konisatsioon vajalik. Kindlasti soovitan teha HPV vastase vaktsineerimise ( Gardasil 9), et kaitsta edaspidi HPV kõrge riski viirustega nakatumise eest.