Menstruatsiooni algus 25.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kui vanust on jiuba 15a, aga menstruatsiooni periood pole veel alanud, siis kas see on probleem, mis soosib, mis mitte, kas peab midagi ette võtma?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, menstruatsioonid peaksid algama hiljemalt 16 aastaks, Kui rinnad on kasvama hakanud, siis umbes 1 aasta hiljem võiks ka mensest oodata. Seega pöörduge günekoloogile kui olete 16 aastaseks saanud. Juhul ku teil rinnakasv/karvakasv olemas pikemat aega, siis võite ka varem pöörduda. DRKadastik