Alakõhu kramp 15.12.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
selline mure on et, kolm nädalat tagasi oli mul alakõhus kramp järgmistel päevadel mitte. Eile oli jälle, ma ei ole oma esimeseid päevi saanud ja ei tea mida arvata. Kas see pole midagi või peakisin midagi ette võtma?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Olete selles vanuses, kus toimuvad hormonaalsed muutused ja munasarjade aktiivsus suureneb. See mõjutab nii kasvu, kehavorme, valgevooluse rohkenemist kui alakõhus aeg ajalt valulikkust. Esimese menstruatsiooni algus on keskmiselt 12-14 aastaselt. Muretsemiseks on põhjust ja soovitav on pöörduda kontrolli, kui päevad ei ole alanud 16.eluaastaks. Kui alakõhus esineb tugevamaid valusid võib kasutada 400mg ibuprofeeni ja lisaks vajadusel No-spa tablette.