Enne päevi määrib 15.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Lõpetasin sügisel pillide võtmise ja hakkasime planeerima rasedust. Selle kuu ovulatsioon oli umbes nädal tagasi. Kui tavaliselt on mul tsükkel 31 päeva siis seekord hakkas määrima 25. päeval. Alguses tuli pruunikat ja hiljem hakkas punast ka tulema. Kas on võimalik, et olen rasestunud? Rasestumise võimalikust päevast on 10 päeva möödas. Millal võiksin testi teha?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Oodake oma oletatav õige tsükli algus ära ja kui tavapärast menstruatsiooni ei alga, siis tehke rasedustest. Saate soovi korral teha ka vereanalüüsi Synlabis HCG ehk rasedushormooni suhtes.