ovulatsiooni ajal valge voolus 15.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kui algab ovulatsioon, ei tule mul normaalset läbipaistavat voolust vaid paksem ja valge, sügelust, punetust ega ka valulikkust pole. Voolusen on ka hästi õrn magusapoolsem lõhn.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Ovulatsiooni ajal on normaalne, et vooluse hulk suureneb. See võib olla klaasjas limane veniv, paksem homogeensem valkjas. Ovulatsiooni ajal on tupe keskkond pisut aluselisem ja vooluse lõhn võib olla teistsugune. See on normaalne.
Normaalne ei ole rohke vahutav, rohekas ebameeldiv kalalõhnaline voolus. Siis on tegemist tupe mikrofloora häire ehk bakteriaalse vaginoosiga.
Kui teil oli antibiootikumide kuur põletiku tõttu, siis on soovitav piimhappebaktereid võtta pikemalt peale kuuri lõppemist ( 2-3 nädalat).