Voolus ja kihelus 18.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 24a. Muret teeb mulle pidev voolus ja valud alakõhus. Aasta tagasi diagnoosis arst haavandid ja peale ravi oli umbes 6 kuud kõik täiesti normaalne. Siis tekkis uuesti voolus ja suguelu ajal kuivus tupes (valge kuiv puru) ja väline tupe kihelus (mitte üleüldine vaid kindel koht). Olen käinud erinevate arstide juures ja teinud erinevaid proove, kuid kõik näib olevat korras ja et vähene voolus pidi täiesti normaalne olema. Ei oska enam oma murega kusagile pöörduda, ehk oskate aidata?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Normaalne tupevoolus on valge ja lõhnatu. Kui analüüsid on olnud korras, kuid aeg- ajalt siiski häirib kihelus ja voolus, soovitan kasutada laktobatsillidega tupekuule( Vagisan), mis aitavad taastada normaalset tupe keskkonda.
dr. Seemen