seen või vaginoos 06.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on mure. Olen 29 a ja üritan rasestuda. Ravisin mõni kuu tagasi välja seene. Nüüd tekkis ovulatsiooni ajal jälle mingi voolus - tundub, et ei ole enam seen (millega oli üsna suur voolus), vaid vaginoos - ebameeldiv lõhn ja sügelus-valu ning kerge voolus. Arstile saan alles kuu aja pärast - kas võin senikaua seda Canifug kreemi kasutada? Millest jälle selline jama? Äkki ei tohiks üldse enam tampoone kasutada? Võtsin sellel kuul Serophenet ja Duphastoni - kas need ei tekita vaginoosi või seent?
Aitäh!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Canifug kreemi võite kasutada.Ebameeldiv lõhn ja sügelus viitavad bakteriaalsele vaginoosile.Soovitan tupeloputusi söögisooda lahusega (1 teelusikatäis söögisoodat 1 klaasi sooja vee kohta).Kasutasite sellel kuul ovulatsiooni stimulaatort Serophenega-seetõttu ovulatsiooni ajal suur voolus ja võib olla olete rasestunud?Edu soovides,Maie Väli