Laparoskoopia, labori vastus 05.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Jaanuari lõpus laparoskoopiliselt eemaldatud vasak munajuha ja munasari eeldatavalt healoomulise kasvajaga. Palun abi labori vastusega. Kas saan õigesti aru, et kõik eemaldatu oli healoomuline ja selles vastuses ka kirjeldatud? Kuna munasarja ja kasvaja kohta pole nagu eraldi vastust, siis tekkis küsimus, kas neid kirjeldataksegi koos ja pole vaja karta, et kuskilt tuleb veel mingi lisavastus või üllatus...
Vastus:
Morfoloogia
01/1-2 Munajuha 4,8x1,5x0,7 cm. Visuaalselt iseärasusteta. Vasak adneks kaaluga 68g.
01/3-7 Ovaariumi materjal fragmenteeritud kokku mõõtmetega 12,1x7,6x4,5 cm. Lõikepinnaltulevad esile hallikas-valged ning kollased piirkonnad. Leidub rohkelt karvu. Lõikamiselon tunda kaltsifikaate.
01/1-2: Histoloogiliselt munajuhas normipärane morfoloogiline leid, põletik puudub.Maliigsust ei tähelda.
01/3-7: Histoloogiliselt tsüsti sein on vooderdatud sarvestuva mitmekihilise lameepiteeliga.Sidekoelises tsüstiseinas leidub naha derivaate (rasu- ja higinäärmeid, karvanääpse)silelihaskoe elemente ja kaltsifikaate. Munasarja koore osa stromaalne komponent fibrovaskulaarne,tulevad esile üksikud inklusioontsüstid, follikulaartsüstid, fokaalselt ilmneb kollaskeha.Tegemist küpse teratoomiga - dermoidse tsüstiga. Maliigsust ei tähelda.581000181108 Küps teratoom280107002 Vasak munajuha280124008 Vasak

Opp toimus 26.01, kas 04.02 alanud menstruatsiooniga tohib tampoone kasutada? Peale oppi määrimist ei olnud, kalendri järgi kindlasti tegemist menstruatsiooniga, mitte tüsistusega.

Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 41-aastane

Patoloogilis-histoloogiline vastus:
Histoloogiliselt munajuhas normipärane morfoloogiline leid, põletik puudub. Maliigsust ei tähelda=vähki ei ole.
Munasari: Tegemist küpse teratoomiga - dermoidse tsüstiga. Maliigsust ei tähelda=vähki ei ole.

Arukas oleks olnud teine munajuha sulgeda. Tavapärane operatsioonijärgne režiim, tampoonid on lubatud.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7