põletikud 14.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. mul on ravitud mitmeid kordi ureaplasmoosi ja ka mu mees on saanud ravi. Nüüd võeti mehel kordusproov, mis oli negatiivne. Kas on võimalik, et mul see edasi on, kuigi oleme ju mõlemad ravi saanud. Samuti on meil probleem selles, et ma ei ole rasestunud 2,5 aastat. Mehel oli spermaproov väga halb (arst arvas, et ureaplasmoosist tingitud eesnäärmepõletik), kuid ta sai ravi. Minult arst ei ole veel kordusproove võtnud. Peale ravikuuri hoidusime umbes 1 kuu vahekorras olemisest . Olen aga lugenud, et naistel võibki see ureaplasmoos esinema jääda. Kas ma nakatan siis oma mehe ka kogu aeg sellesse põletikku ja me hakkamegi kogu aeg antibiootikume sööma? Samuti on mul vahekorra aeg kogu aeg valus (külgetelt), günekoloog on mind palju katsunud ja ütleb, et põletikku tunda ega näha küll pole. On tehtud ka laparoskoopia, mis oli suhteliselt hea, pole põletikulisi protsesse (vasakus munajuhas oli midagi olnud). Palun andke nõu, mida teha?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kahjuks ei selgu Teie vanus ja see, kas Teil on kunagi olnud rasedusi.
1. Ureaplasmoosi kohta lugege samas portaalis e-raamatut sugulisl teel levivatest haigustest.
2. Viljatu abielu põhjuseks tundub olevat mehe speramaproovi halb tulemus. Olen kindel, et mees ravib end professionaalse meestearsti juures; dr.Punab või dr.Poolamets. Nende arvamus oleks oluline.
3. Kuna Teil on tehtud laparoskoopia, siis on väikevaagna olukord kontrollitud.
4. Küsimusele mida teha on vastus üks: edasi elada ja leida oma probleemidele parimaid lahendusi.
Kui mure kipub võimust võtma ja lootus kaduma, konsulteerige psühholoogiga. Samas portaalis Irene Kalvet ja Harri Küünarpuu.
Elu väärib elamist ja enamik mured on mööduvad.
Soovin Teile kannatlikku meelt, tuge mehele tema probleemis ja ravis ning head kontakti raviarstiga.