Mammograafi vastuse tõlgendamine 10.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Kuna mul on perekonna amnees seoses rinnavähiga, siis on seoses mammograafi vastusega ärev olla . Mul on emal praegu ja oli ka vanaemal. Kuigi geenipaneel on negatiivne .
Vastus oli alljärgnev :

Võrreldes 10.19 ü/v-ga on mõlema rinna korpuste osas hajusalt lisandunud näärmekudet (B-tihedus), kuid lisaks on tekkinud ka HULGI mikrolubikolded (dex>sin) - kahtlane on ca 7 x 5 cm ala parema rinna later-ülaosas (DCIS? fibrotsüstilised?) - vajalik täpsustav UH-uuring. Mujal rindades selgelt kahtlaseid lubikoldeid ega selget tu!-t esile ei tule. Dgn. Affectio? (DCIS?) mammae dex.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Selle mammograafia kirjelduse järgi kindlasti ei saa väita, et teil esineks pahaloomuline rinnanäärme kasvaja. Ajas võib rindades näärmekoe iseloom muutuda-muutuda tihedamaks, tekkida tsüste, lubikoldeid jne. Mammograafia pildi foonil tehakse teile täpsustav rindade uuring ultrahelina. Kui ultrahelis on eraldi nähtav tihend, mis vajab veelgi täpsemt uurimist, siis tehakse biopsia ehk koeuuring. Kindlasti on soovitav radioloogilt küsida, millise sagedusega ja milliseid rindade uuringuid te edasiselt vajate.