Parema rinna valulikus 07.11.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Viimased kaks nädalat on muret teinud parema rinna valulikus. Algselt arvasin, et olen trennis liiga raskeid raskusi tõstunud ja kuidagi rinnalihast vigastanud. Kuna mul on ka reflukshaigus, kuid sellega on olen seostanud rohkem rinnakus valu, hetkel on paremal rinna välisküljel, kiirgab kaenla alla. Katsudes tunnen mügarikke,nagu oleks need mügarikud suuremad võrreldes vasaku rinnaga. Olen määrinud sinna ibuprofeeni geeli. Käisin ka naistearstil , ta katsus rindu tükki ei leidnud, kuid minu südamerahustuseks andis saatekirja mammograafiasse. Hetkel on algavate päevadeni aega ja siis käin uuringul ära,kuid hirm on meeletult suur. Ei oska seda valu kuidagi seostada. Mida teie arvate, millega võiks tegu olla, alagavate päevandeni on aega 10 päeva, samas vasak rind ei paikitse ülde ja pole ühtki kaebust. Täpsemalt on see valu parema rinna välisküljes,kus on rinna kinnituskohad,mügarikud või rinnanäärmed , ei oska paremini kirjeldada. Jään teie vastust oota.
Tänud!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 35-aastane

Unustasite kirjutada, kas olete sünnitanud ja kui kaua olete rinnaga toitnud?
Ega ei kasuta kombineeritud hormonaalseid kontratseptiive?
Rinnavalu esineb sageli fertiilses eas naistel ja see on enamasti seotud hormonaalsete tsükliliste muutustega kogu naise organismis. Kaebused ei ole tüüpilised rinnavähile, nii, et saate rahuneda uuringute lõpuni.
Esimesena tuleks pereõel kontrollida kliinilise vere analüüs lümfisõlmede põletike jms välistamiseks.
Teiseks: noortel naistel oleks esmane uuring rinna ultraheliuuring, mida on parim teostada m tsükli 5.-15. päevani, kuna noortel on rinnakude väga tihke.
Ei ole keelatud ka mammograafia, eriti uued aparaadid, kus saab kasutada eriprogramme.
Kui uuringud tehtud, siis saate apteegi käsimüügist osta Agnucaston tablette ja Prefemin tablette, need on paljudel juhtudel aidanud.
Ärge unustage tasuta PAP sõeluuringut 35-aastastele.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid