Mammograafia vastus 06.06.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Kas palun seletaksite lahti mammograafia vastuse: Näärmekoe tihedusaste 3. Näärmekoe jaotus on asümmeetriline, parema rinna ülemises osas lisanääre sagar. Mammograafiliselt kummaski rinnas maligniteedile viitavat leidu ei esine. Arvestades kliinilist leidu on näidustatud UH uuring.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

Kahjuks unustasite kirjutada, kas olete sünnitanud ja kui kaua olete rinnaga toitnud?
Tegemist on kaasasündinud olukorraga, kus on leitud või kahtlustatakse paremal rinna lisanääret. Selle kinnitamiseks või täpsustamiseks on noortel naistel näidustatud ultraheli uuring, sest noorte naiste rinnad on väga tihedad ja tuleb kasutada teistsugust uuringumeetodit.
Mammograafiliselt kummaski rinnas maligniteedile viitavat leidu ei esine=kummaski rinnas vähile viitavat leidu ei esine.
Rinnauuringutes on oluline sünnituste arv ja rinnaga toitmise kestus. /rinnaga toitmine on nn vähivastane tegevus/

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7