Tere- valu alakõhus, vahel kaob , vahepeal närivam 03.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kui on alakõhus aegajalt tuikav valu, naistearst vaatlusel ei osanud öelda muud kui et vaje on . Emakas paarkümmend aastat tagasi ära võetud, amakakael ja munasarjad alles. Kas põieallavajumine võib ka tekitada sellist tunnet , et aegajalt näriv valu.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere , jah oleneb allavajest aga see võib anda ebamugavust, ka valu alakõhtu. Kindlasti peab teid günekoloogiliselt( munasarjad) ülevaatama. Ka tupekuivus, millest tupe limaskesta õhenemine võib ebamäärast valu anda. Kui allavaje ulatuslik, soovitaks operatsiooni. Tupekuivuse vastu on erinevaid salve või tupekuulikesi. DRKadastik