Valu alakõhus vasakul pool 11.05.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on mure seoses valuga vasakul pool alakõhus. Tegelen spordiga, kus eelmisel päeval võisin endale veidi liiga teha, aga ma arvan, et see pole sellest. Valu ei teki üldiselt tavaolekus olles, valu tekib vaid siis kui käin vetsus, olenemata hädast. Valu on torkiv. Kas tegu võib olla mõne günekoloogilise probleemiga ja vajab ülevaatust või on asi milleski muus?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, väga raske öelda ,millest teil valu alakõhus. Võimalik, et sportimisega on tekkinud lihaste väike trauma, võimalik, et seotud tsükliga. Menstruatsiooni tsükli keskpaigas oletatava ovulatsiooni ajal võib olla 1-2 päeva valu,. Kui tsüklihäire, võib olla tekkinud väike tsüstike, mis kaob peale menstruatsooni. Võib olla ka munasarja põõrdumine(üliharva),sel juhul oleks ikka kõht ka pinges ja valu ikka väga suur. Võimalikud ka kirurgilised patoloogiad. Seega parem, kui lähete günekoloogile, kes vaataks teid üle. DR Kadastik