valu vahekorras 04.01.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Pöördun Teie poole väga tavalise murega. Valu vahekorras olles. Esimest korda astusin vahekorda umbes 2 aastat tagasi ja sellest ajast saati olen vahetevahel tundnud üksikuid valusid alakõhus teatud asendites. Olen eeldanud, et tegemist on anatoomilise eripäraga. Üleeile ning eile olin päeva jooksul 2-3 korda vahekorras(pole minu puhul tavapärane) ning eile ja täna on tekkinud vasakule alakõhtu täpselt munasarja lähedusse tuim tuikav valu, mis ei olegi koguaeg, vaid lihtsalt veidi liigutades, ei häiri, aga on siiski olemas. Täna on siiski valu veidi väiksem kui eile. Vahest üsna harva on esinenud peale vahekorda ka varem taoline valu, aga on alati tunniga ära kadunud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 17-aastane

Teid nägemata soovitan pöörduda noorte nõustamise keskustesse, kus oleks vajalik kontrollida ja välistada sugulisel teel levivad infektsioonid.
Kas tarvitate antibeebiplle? Kui ei, siis tuleks alati kirjutada viimase menstruatsiooni 1. päev.
Noorte nõustamise keskused teevad tasuta uuringuid suguhaigustele, nõustavad rasedusest hoidumise meetodites, HPV vaktsineerimise suhtes.
Olenevalt menstruaaltsükli päevast võib olla tegemist füsioloogilise ovulatoorse valuga, mis möödub.
Veelkord: broneerige aeg lähimasse noorte nõustamise keskusesse nõustamiseks ja uuringuteks. Alati võite tulla vastuvõtule Piritale.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7