valu alakõhus 02.01.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Minu peamiseks mureks on juba mitmet päeva kestnud nabast natukene all pool paremal olev valulik koht, millele peale vajutades on valus. Kahtlustasin algul pimesoolt, aga valu ei ole eriti tugev ja pole ka palavikku, samuti proovisin peale suruda ja lahtilaskmisel valu ei olnud. (ainult õrnalt peale vajutamisel ja vahepeal tuikab ka)Seega kahtlustan kas munasarjadega on midagi valesti. Valud löövad ka alaselga ja mõnikord vasakule poole alakõhtu ja veel lisaks on veel üks valulik koht täiesti allapool puusanukist, millele peale surudes on valus ja vahepeal tuikab. Mõnikord lööb valu ka jalga kintsu ülemisse ossasse. On sagenenud ka urineerimine(see pole valus!), aga seedimine on täiesti korras, välja arvatud mõned esinevad gaasid ja imelikud korinad kõhust. Seega ma ei teagi kas kahtlustada sapikivisi, munasarja põletiku vms? Alakõht ise on natuke punnis aga vist gaasidest, pigem teeb mure see imelik valulik koht, mis pole üle läinud. Apteegist anti no-spas aga ma ei julgenud seda alguses võtta kui kahtlustasin pimesoolt( hetkel ka väike kahtlus on, sest lugesin, et ta alguses ongi naba piirkonnas ja liigub edasi) Seega sooviks teada Teie arvamust, mis võiks olla nende sümptomite põhjusteks?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Alakõhuvalude põhjusi on tõesti palju ja vaid kirjelduse järgi on raske täpset põhjust öelda. Tegemist võib olla munasarjast põhjustatud valuga. Tsükli keskel, 2 nädalat enne järgmise menstruatsiooni algust, võib sellist valu põhjustada ovulatsioon ( "ovulatsiooni sündroom"), samuti võib valu põhjuseks olla munasarja tsüst. Pole välistatud ka kuseteede põletik, mis põhjustab sagenenud urineerimist ja alakõhu- ning seljavalu. No-spa`st on abi siis, kui kõhuvalu põhjus on spastiline sool ja gaaside kogunemine. Kui valu ei kao, tugevneb või lisanduvad teised kaebused, peate pöörduma erakorralisse vastuvõttu, et teha täpsustavad uuringud ja analüüsid.