HPV tüüp 56 - keskmine risk 22.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere,
HPV tüüp 56 - keskmine risk. ülejäänud on negatiivsed. kloposkoopia - Düsplastiat ei tuvastatud ja teised näidud ka ok, biopsia võtmiseks kohta ei nähtud. diagnoos: HPV infektsioon. küsimus: kas on võimalik paranemine iseenesest või ravimine, kas on veel tulemuslik vaktsineerimine? kuivõrd vajalik on emakakaela eemaldamise protseduur?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

HPV tüüp 56 on kõrge riski tüvi, kuid ei ole nii agressiivne kui tüüp 16,18 või 45. Kui rakutest on korras-NILM ja kolposkoopia muutusi ei näita, siis ei ole kindlasti mingit operatsiooni praegu vajalik teha.
Vaktsineerimine on ennetav ja keegi ei keela seda teha, kuid põhigrupp vaktsineerimiseks on teismelised noored enne suguelu algust. Siis on vaktsineerimisest kõige suurem kasu. Gardasil 9, mida kasutatakse, ei sisalda tüüp 56.
Keha võib ajas ise HPV-st vabaneda. Oluline on üldine immuunsuse toetamine( mitte suitsetamine, D vitamiin, piisav puhkus, tasakaalustatud toitumine). Samuti on tähtis tupe mikrofloora tasakaal ja piisav piimhappebakterite hulk tupes ( õige intiimpesuvahend, aeg ajalt pre-või probiootikumidega tupeküünalde kasutamine). Apteegi käsimüügis on olemas preparaat Papilocare, mida samuti võite kasutada. Oluline on regulaarne kontroll. Järgmised testid on soovitav teha aasta pärast.