Alakõhu valu ja määrimine 08.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Tegin oktoobri alguses aborti. Novembri alguses käisin kontrollis ja arst ütles et veel täitsa puhastunud pole. Muud midagi, rohkem tagasi ei kutsunud.
Tänaseks on mul taas määrimine juba 10s päev. Aegajalt oli enne novembris ka selliseid määrimisi aga mitte järjest nii pikalt. Mis on veider on see, et vahest tuleb korraga palju verd ja siis ei tule pool päeva midagi. Samuti on veider see, et see mis sealt tuleb haiseb, kohe väga vastikult, ütleme nii et kui törts püksi tuleb pean kohe ära vahetama ,sest muidu on lehk üleval. Varasemalt ei haisenud, aga nüüd küll. Lisaks on sagedasel alakõhu ja selja valud. Kas peaksin uuesti naistearstile pöörduma või on see normaalne?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

See ei ole normaalne ja kindlasti on vajalik arsti poole lähiajal pöörduda.
Teil on arvatavasti midagi jäänud veel rasedusega seotult emakasse ja see hakkab põhjustama emaka põletikku. Seda nimetatakse retensiooniks ja sellega on seotud määrimised, veritsused ja alakõhuvalu. Suure tõenäosusega võite vajada antibiootikumidega ravikuuri ja vajadusel emakaõõne puhastust.