Alakõhu valud peale Mirena spiraali eemaldamist 13.11.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Lasin eemaldada Mirena spiraali 08.11, mis oli sees 4a. Paaril esimesel päeval olid nõrgad valud ja määrimine. Nüüd 5 päva hiljem valutab pidevalt ning aegajalt valud kiirgavad ka alaselga. Määrib endiselt ( pisut). Rohkem on valud vasakul alakõhus. Istumisel ja käimisel on samuti tunda tugevat valu. Enne spiraali olid harva õrnad alakõhuvalud enne "päevi", selliseid tugevaid valusid pole varem olnud. Kuidas saaks ennast aidata, kas ainult valuvaigistid aitavad või on teil kogemusi, millal see möödub? Tänan

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Peale Mirena eemaldamist algab veritsus tavaliselt nädala jooksul. Naistel, kellel on varem ( enne hormoonspiraali paigaldamist) olnud valudega menstruatsioonid, sellised valud ka tavaliselt korduvad. Kui on tegemist niiöelda päevade valuga, siis on abi valuvaigistitest ja valu taandub päevade (maksimaalselt nädala) jooksul. Kui on tugev valu, mis järgi ei anna, tuleb kindlasti pöörduda erakorralisse vastuvõttu.