Imelik valu tunne alakõhus 29.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 11 nädalat rase (26.a.). Alates eilsest on istudes alakõhus kuskil emaka piirkonnas imelik valulik tunne. Kui püsti olen ja käin, siis valu tunda ei anna, aga alakõht on kuidagi paistes ja imelik. Palavikku ei ole. Algul arvasin, et tegemist on lihtsalt kõhugaasidega, aga ilmselt on siiski miski muu põhjus. Arsti kätte ei saa, seetõttu küsin Teie käest, kas tegemist võib olla mingi hirmsa põletiku algusega? Aitäh

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Raseduse ähvardavale katkemisele ohtlikud sümptomid on:
-hoovalu alakõhu keskosas, eriti korduv hoovalu
-veresegune määrimine
Soovitused:
-jälgige kaebusi, hoiduge füüsiliset ja vaimsest ülekoormusest ja suguelust alakõhuvalude ajal
-külastage rasedate kooli, loenguid ja regulaarselt oma arsti
-toituge kvaliteetsetest toiduainetest, jooge piisavalt