Päevade hilinemine/alakõhu valu 09.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Selle aasta märtsis oli mul raseduse peetumine ja sellest saati on tsükklid olnud ebaregulaarsed aga mitte rohkem kui 31 päeva kaks viimast kuud on olnud ilusti 28-29päeva. Mul oleks pidanud 25.09 päevad hakkama aga siiamaani ei ole hakanud. Kaks päeva on alakõhus paremal puusa juures tuiganud valu korraks ja siis kadunud aga hetkel valutanud juba tunnike, mis seda põhjustada võiks? Rasedustestid on olnud negatiivsed, kas on võimalik ,et jäin paar päeva enne oletavate päevade algust rasedaks ja selle tõttu negatiivsed testid? (Stressi ja mingisugu suuremat elumuutust ei ole toimunud)

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil võib tegemist olla tsüklihäirega, kui korduvad rasedustestid on negatiivsed.
Võimalus on teha igaks juhuks vereanalüüs rasedushormoonile HCG-saate ise teha Synlabis. Kui vereanalüüs rasedust ei näita, siis võite rahulikult oodata oktoobri lõpuni. Kui menstruatsioon ikkagi ei alga, siis on soovitav minna kontrolli. Alakõhuvalud võivad seotud olla nii tsüklihäire kui algava rasedusega. Tugevamate valude korral võite võtta paratsetamooli 500-1000mg ja No-spad.