Päevade ajal valu vaid ühes küljes 08.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul on päevade ajal tavaliselt suhteliselt tugevad valud, kuid viimastel kordadel olen tähele pannud, et krambid on vaid vasakul alakõhu küljel. Kas see on normaalne või peaks muretsema?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui menstruatsiooniga seotud valude iseloom on ajas muutunud, siis on soovitav minna kontrolli. Tugevate valudega menstruatsioonid võivad seotud olla kroonilise hormoonsõltuva haiguse-endometrioosiga. Vahel tekivad munasarjadesse endometrioosi suuremad kolded ehk endometrioomid. Selles suhtes on võimalik kontrollida ultrahelis. Kui teil ei ole lähiajal raseduse plaani, siis on soovitav konsulteerida ka kombineeritud pillide, minipillide või Visannette suhtes. Need kõik aitavad oluliselt päevadega seotud valusid leevendada.