peale päevasid kestab veel määrimine 02.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

peale päevasid määrib.juba üle nädala kestnud.cahel roosakas vahel pruunikas voolus.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Pikemate veritsuste põhjusi on individuaalselt erinevaid.
Kui menstruatsioon jääb pikalt määrima, siis on soovitav teha esmasena analüüsid erinevate põletike suhtes ja ultraheli uuring. Erinevad põletikutekitajad võivad soodustada emaka alaägedat põletikku ja sellega seoses pikemaid veritsusi. Ultrahelis vaadatakse emaka õõnsust ja emakat tervikuna, et välistada emaka limaskesta polüüpide ja/ või emakas esinevate healoomuliste lihaskavajate ehk müoomide olemasolu. Vahel võivad pikemad veritsused olla seotud hormonaalsete põhjuste, munasarjade vedelikukogumike ehk tsüstidega.
Kõigi nende erinevate seisundite suhtes teid kontrollitakse günekoloogi vastuvõtul, et välja selgitada pikemate määrimiste põhjus.