Pikaaegne "määrimine" imetamise ajal 12.01.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sünnitasin 9 kuud tagasi loomulikul teel. Peale sünnitust oli pikalt veritsust, tuli välja, et platsentast oli tükike sisse jäänud, võtsin oksütotsiini ja probleem lahenes. Esimesed päevad hakkasid umbes nädal peale veritsuse lõppu ehk siis 2,5 kuud peale sünnitust. Päevade vahe oli 40-50 päeva. Oktoobris aga olid päevad väga vererohked ja valusad, käisin taas arstil, kes diagnoosis emakapolüübi, mis siis eemaldati.
Peale operatsiooni hakkasid ka kohe päevad, peale seda vahel veidi määris, aga menstruatsiooni ei olnud.
Nüüd siis jõuan mureni - 3 nädalat tagasi hakkas intensiivsem veritsus, arvasin, et see on menses, kestab nädalakese ja läheb üle, aga nüüd on määrinud siis juba 3 nädalat. Vahel on see eritis tumedam, vahel päris erepunane. Väga palju seda ei ole, aga pesukaitset pean päevas paaril-kolmel korral ikka vahetama.
Lisainfoks veel niipalju, et imetan last rinnaga siiani, rasestumisvastaseid vahendeid ei kasuta, diagnoositud PCOS.
Tahaksin teada, et kas selline määrimine on antud olukorras normaalne või peaksin ma arsti poole uuesti pöörduma.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, KUI te last imetate, siis tsükkel võibki olla ebaregulaarne. Pikalt määrimine pole küll tavapärane. Peaksite ikka uuesti minema günekoloogi juurde ja kui seal tõesti ikka veel midagi on (emakas) siis soovitkas teha hüsteroskoopia ,mitte küretaazi. Dr kadastik