Tavaelu tegevuste juurde naasemine peale emakakaela polüübi eemaldamist 31.07.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul eemaldati 28.07.2020 emakakaela polüüp, 2cm (ilma narkoosita).
Unustasin arstilt küsida, et kui ruttu ma võin naaseda jõutrenni, ujumise, sauna ja muude aktiivsete tegevuste juurde ilma et see mul taastumist mõjutaks? Ei tahaks ju et see haava paranemine raskendatud oleks. Vahekorra kohta arvas, et kusagil 1 nädala pärast on ok juba või kui määrimine on lõppenud. Muidu mingeid tervisekaebusi mul ei ole. Määrimine on mõistagi veel jäänud aga see pidevat olema normaalne.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 37-aastane

Teie arstiga saab nõus olla: vähemalt seni ambulatoorse operatsiooni järgne režiim, kuni kestab määrimine või veritsus. Eriti kindel oleks oodata aega peale menstruatsiooni, kuna vahel tekivad ka menstruaaltsükli häired.
Enamik polüüpe on healoomulised, kuid oluline on patoloogilis-histoloogiline vastus. Siis on põhjus selge ja olukord paremini kontrolli all.
Kindlasti külastage PAP sõeluuringuid 40, 45, 50, 55. Tahaks kohe öelda, et need on kohustuslikud kõigile naistele.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee