Määrimine menstruatsiooni asemel 30.08.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Viimane menstruatsioon pidi hakkama 26.08,(25.päev) tsükkel on olnud regulaarne ning suvel varieerunud 22-26 päeva vahel ja kestnud 2-3 päeva.
Tsükkli 23.ndal päeval hakkas aga määrima pruuni eritist, mis jätkus kuni tsükkli 26.nda pâevani, siis muutus eritus helepunaseks kuid voolavus ei suurenenud vaid nn määrib, tänaseni tsükkli 29.ndal päeval nn tilgub/määrib punakat-pruuni voolavust. Lisaks on aegajalt pearinglus ja õrnad krambid. Test on negatiivne. Millest võib antud nähtus tingitud olla ja kas peaks pöörduma arstile ?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Võimalik, et tegemist tüsklihäirega ja järgmisest tsüklist kõik taastub. Kui veritsus ei lõpe ja kestab üle nädala või kui on kõhuvalud, tuleb pöörduda arsti poole.