Määrimine menstruatsiooni välisel ajal 27.05.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Hakkasin beebipille lindynette 20 võtma sel ajal kui menstruatsiooni veel ei olnud. Sel ajal kui muidu mul oleks pidanud menstruatsioon hakkama, hakkas määrimine, mis on kestnud juba 5 päeva ja alakõht aegajalt valutab. Tavaliselt on menstruatsioon kestnud 4 päeva ja alakõhu valusid pigem pole olnud. Kas peaksin muretsema või on selline asi tavaline? Ja kaua selline määrimine võib kesta? Ja kas tohib nii, et võtan teise tabletilehe järjest või siiski peaksin tegema 7 päevase pausi?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kuna alustasite pillide võtmist arvestamata oma menstruatsiooni, siis on selline määrimine tavapärane. See ei ole ohtlik ja jätkake praegu regulaarselt pillide võtmist, sõltumata veritsuse kestusest. Võite esimesed 2 originaali võtta ilma pausita ja edasi jätkate skeemi järgi. Pikem määrimine tavaliselt lõppeb ja edasi reguleerub vähese veritsusega tsükkel.