Kas ma olen rase? 21.07.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on tekkinud hirm et ma võin olla rase, aga ma ei tea mida teha kuna olen veel nii noor.

Mul on päevad neli päeva hilinenud. Ainult väikses koguses pruuni värvi voolust tuleb. Ma kasutan regulaarselt pille. Kuigi ühe korra jäi kaks päeva võtmata. Olin mehega viimati vahekorras 4 juuli (kaitsmata). Tegin umbes juuli kolmanda nädala keskel rasedustesti, mis andis negatiivse vaste. Mul on juba mõnda aega olnud nii, et olen hakanud rohkem vetsus käima. Selline mitte väga valulik surve on seal all koguaeg. Ja alati kui ma pissimist lõpetan tekib seal all surve ja tunne nagu tuleks veel aga tegelt ei tule.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Soovitan korrata rasedustesti. Kui see on negatiivne, siis rasedust ei ole ja määrimine on seotud pillidega.
Pillide foonil muutub emaka limaskest õhemaks ja menstruatsiooni ajal võib tavapärase veritsuse asemel olla ainult pruun määriv voolus. Jätkake pillide võtmist regulaarselt ja püüdke mitte unustada. Sagedasem urineerimine ja survetunne alakõhus võib seotud olla oletatava menstruatsiooni ajaga. Kui urineerimine muutub valulikuks, siis on tegemist põiepõletikuga ja soovitav on ühendust võtta oma perearstiga.