Veritsus-määrimine peale esimest menstruatsiooni raseduse järgselt 08.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Sünnitasin keisriga 18.11.21
Veebruari keskel algas esimene menstruatsioon peale rasedust. Nädal enne kirjutati pillid. Hakkasin neid võtma ning nüüd on peale menstruatsiooni praktiliselt iga päev määrimine, vahel rohkem, vahel vähem, on see normaalne momendil?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kahjuks ei sõltu kirjast, milliseid pille võetakse. Sünnituse järgselt imetamise perioodil kasutatakse pillide asemel minipille. Minipillidega alustades on esimestel kuudel ebakorrapärased veritsused väga sagedased. Võib esineda ka nädalatepikkust pidevat määrimist. Ka pillidega ja kõikide teiste hormonaalsete rasestumisvastaste vahenditega alustades esineb sellist määrimist/veritsust esimestel kuudel. Kui paari kuu jooksul määrimised ei lõpe, siis võtke ühendust oma arstiga.