Määrimine enne menstruatsiooni 08.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
juba pikemat aega esineb mul enne menstruatsiooni algamist 3-5 päeva jooksul vähesel määral pruuni määrimist. Siis hakkavad päevad, mis kestavad tavaliselt 4 päeva. Millega võiks tegu olla ja kas on põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tavaliselt on menstruatsioonieelse vähese vereerituse põhjuseks kollaskeha vaegtalitlus.Kui Teid see määrimine häirib,konsulteerige oma günekoloogiga.Võiks lisada m.tsükli teises faasis kollaskeha hormooni (dufaston,provera vms.).