emaka valu 02.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin Jaanuari alguses rasedusvastast implantaati vahetamas (teist korda), nüüd on 47 päeva päevad hiljaks jäänud ja vasakul emakas on valu. Kestab mingid minutid ning kaob, mingi hetk tuleb tagasi ning nii juba mitu päeva kestnud.
On see mingi hetkeline ebamugavus või on midagi valesti?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Implantaadi foonil võib tsükkel olla ebaregulaarne. Tegemist on östrogeenivaba , ainult gestageeni sisaldava rasedusvastase vahendiga. Raseduse võimalus selle foonil on minimaalne.
Vahel võib munasarjadesse tekkida vedelikukogumid ehk tsüstid, mis võivad põhjustada alakõhus valusid. Sageli need taanduvad ise, sekkumist ei vaja ja ei ole midagi ohtlikku.
Kui valud tugevnevad, valuvaigisti valusid ei leevenda, valud segavad uinumist-magamist, siis palun pöörduge kontrolli.