Menstruatsioon vähem kui nädalase vahega 27.06.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Mul algas menstruatsioon 11.06 ning lõppes 18.06 ja uus algas 23.06 ja hetkel kestab veel. Esimesel korral olid kõhu krambid nii nagu ikka on olnud, kuid teisel korral ma ei saanud arugi, et uuesti algasid. Mul on üldiselt väga ebaregulaarsed tsüklid kuskil iga poole aasta või pikema aja tagant võib neid kohata, hetkel kaks kuud ilusti järjest olnud kui välja arvata see kolmas kord mis saabus vähem kui nädalase vahega. Ma ise kahtlustan, et kuna ma sain omale uue astma ravimi 29.05 peale, siis ehk ajas see mul hormoonid segamini, sest ennem seda ei ole midagi sellist olnud, eelnevalt kasutasin veidi lahjemat astma ravimit.
Kas ma peaksin muret tundma ja kui pikalt see edasi võib minna nii, et kuus on kaks menstruatsiooni? Keeruline elada teadmatuses.
Ette tänades!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kirjutate, et teil on tsükkel üldiselt ebaregulaarne. Praegune veritsus võib olla tsüklihäire või seotud oletatava ovulatsiooni ajaga, kuna individuaalselt võib ka siis vahel veritsusi esineda. See on normaalne. Kui teil ei ole valusid ja veritsus ei ole rohke-klompidena, siis vaadake, kuidas teil järgmine tsükkel tuleb ning kohe arsti poole pöörduma ei pea. Normi piirideks on 20-40 päeva. Keskmine tsükli kõikumine võiks jääda nädala piiridesse. Kui suured tsüklihäired korduvad, siis on soovitav lisauuringuteks ja vajadusel raviks pöörduda kontrolli.