Menstruatsioon 2 nädala agant 04.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 48-aastane, tsükkel on olnud regulaarne aastaid, veritsus suht väike ja 3-4 päeva. Ilma valuta. 1,5 aastat tagasi kontrollis kaebasin valutorkeid. Arst ütles, et ealised iseärasused.
Juunis alakõhus taas valulikkus, arsti juures ei käinud. Valulikkus kadus kuid nüüd kolmas kord järjest menstruatsioon 2 nädalase vahega. Muu kõik endine - valu ei ole, teine päev vererohke ja neljandal päeval pm läbi.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetuid Küsija,
andmetest selgub, et olete 48-aastane

Tegemist on üleminekueaga, premenopausiga, mil menstruaaltsükli häired on tavapärased. Kindlasti broneerige aeg naistearstile, vajalik on günekoloogiline ultraheliuuring emaka limaskesta paksuse mõõtmiseks, võimalik on ravi.
Alates 50-66 on rinnavähi sõeluuringud, kes paaritul aastal sündinud, neil paarituil aastail ja vastupidi. Sama skeemi järgi ka onko-günekoloogiline kontroll.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7