menstruatsioon ei alga.... 26.02.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, tarvitasin Diane-35te 8 aastat. Löpetasin vötmise 2 kuud tagasi. Kuid päevad pole alanud. Kuna olin ka viimase pooleteistkuu jooksul seksuaalvahekorras (korra kondoom purunes), siis olen teinud 2 rasedustesti (3 nädalase vahega). Tulemus negatiivne.

Samas käitub organism 4 nädalaste vahedega nagu menst.tsykli algades (näonahk kohutav, rinnad valusad, keha paistes).

Kas on pöhjust muretsemiseks vöi ei?
Tuttaval taastus mentsruatsioon 7,5 nädala pärast (15 aastat tablette vötnud).

Tänud ette,
Köike head soovides,
Triin

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Tavaliselt taastub tsükkel peale pillide võtmise lõpetamist kohe, kuid on võimalik, et taastumine võtab aega mitu kuud, eriti situatsioonides, kus enne pillidega alustamist olid tsüklid ebaregulaarsed või harvad. Juhul, kui tsükkel ei taastu, on võimalik menstruatsioon esile kutsuda. Soovitan praegu veel oodata. Kuna Teil on menstruatsioonile eelnevad tunnutsed olemas, on väga tõenäoline, et menstruatsiooni tsükkel taastub ja menses algab paari nädala jooksul.