Ebamugavustunne 14.11.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on jälle tupes ebamugavus/kipitustunne, millest võib see tingitud olla? Eriti peale pissil käimist tuleb see kõige rohkem. Olen kuulnud, et sellise kaebuse korral kasutada fluconazoli 150mg, tupekuule, Flugenil 600, Canesteni või loputada söögisoodalahusega. Mis oleks kõige parem?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, ki te pole käinud veel günekoloogil, sii võiks analüüsid võtta. Kui on teada tupeseene olemasolu, siis kordumise korral soovitaks pigem suukaudset preparaati. Flukonazoli 150 võib võtta 2 korda kuus ja nii poole aasta vältel. Kui tupeseent pole varem olnud, siis piisab kahest doosis nädalase vahega või siis tuperavi. DRKadastik.