Raseduse alguse määrimine 15.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Oleme elukaaslasega IVFi teekonnal. Siirdamine tehti 27.04. 11.05 pidin tegema koduse rasedustesti ja see oli positiivne. Siirdamise järgi peaks olema rasedust umbes 4-5 nâdalat. Ultraheli on alles 01.06. Nimelt 11.05 hakkas mul määrimine. Alguses pruunikalt, siis paar päeva hiljem juba tumepunaselt ja nüüd vedel helepunane. Pesukaitse on vahel määrdunud, aga on ka tunde, kus tâiesti puhas. Pigem tualetis kâies on verine paber. Samuti kaasnevad määrimisega vahepeal tugevad alaselja-ja alakõhuvalud. Alaselg nagu põleks või oleks pinges. Kâisin ka 12.05 HCG veretestil ja see oli 187.01 ja 15.05 oli 571.18. Kas mul oleks mõtet emosse pöörduda? Mul on olnud mitu aastat tagasi 1 katkemine ja sellest ka hirm, sest tookord hakkas kõik samamoodi. Või äkki on oht emakavälisele rasedusele.

Ettetänades!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Pöörduge kindlasti esimesel võimalusel naistearstile, et ultrahelis täpsustada lootemuna asukoht ja raseduse suurus. HCG tõus 12-15.05 on olemas ja normi piires. Ultrahelis peaks lootemuna olema nüüd juba nähtav. Alakõhuvalu ja veritsus on ähvardava raseduse katkemise tunnuseks ja seetõttu on selliste kaebuste korral vajalik pöörduda konsultatsiooniks.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg