Kerge määrimine. 23.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 23.a naisterahvas. Paar päev tagasi tekkis kerge vere määrimine paaril korral peale vetsus käiku. Valus vms pole olnud. Kasutan rasestumisvastaseid vahendeid,raseduse võimalus on ka väga väike kuna olen kodus olnud2 nädalat ja enne seda olin 2 nädalat reisil. Kas on võimalik,et veritsust põhjustab rasedus ja,et see toimub nii raseduse alguses? Või on võimalik,et toimub midagi muud? Kas peaksin kuhugile pöörduma?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Tsükliväline määrimine võib olla seotud tsüklihäirete või kui kasutate rasedusvastaseid tablette, siis nende foonil tekkinud õhukese emaka limaskestaga. See ei ole midagi ohtlikku. Kui määrimine on vähene, valusid ei ole, siis kohe kontrolli pöörduda ei ole vaja. Oodake oma korralist menstruatsiooni. Kui sellised vaheveritsused korduvad, siis on soovitav kontrolli minna.