duphaston ja määrimine 25.10.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere

söön teist tsüklit duphastoni,tsükli 16-25.päevani,2 tbl päevas.määrati pruuni määrimise vastu enne päevi.
esimesel kuul määrimine ei lõppenud,määris peale tablettide võtmist.nii,kui tableti sisse võtsin,siis määris.nüüd,2.tsüklil,pole määrimist veel alanud.õnneks tõesti.kuigi ajaliselt oleks see pidanud juba algama ( tean täpselt,millisel päeval määrimine algama peaks). küsimus olekski,et kas duph võtabki määrimise täiesti ära või määrib ikka edasi? kuidas on teie kogemused? kui kiiresti kellelgi määrimine kadunud on? ja kuidas raseduse puhul on? kas võib ka siis määrida? peale tableti sisse võtmist nt?
Tänan vastamast!
Annika

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Duphastoni kasutatakse tsükli regulatasiooniks ja sobib hästi nt.kui on enne mensest määrimine. Reeglina kaob see teiseks tsükliks. Sel juhul peaks rohtu võtma 6 kuud tsükli II faasis 10 päeva. Rasestuda te võite nende rohtude võtmise ajal. Duphastoni määratakse ka raseduse säilitamiseks. Dr Kadastik