päevad 08.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Juba kolmandat korda hakkavad mul päevad pruunika voolusega mis läheb üle tavaliseks päevadeks.Kahtlustan,et mul võis mõned kuud tagasi olla varajane raseduse katkemine.Kas pruun voolus enne päevi võib olla tingitud sellest või on tegemist mingi põletikuga?Suur tänu!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Määrimine päevade eelselt pole põletiku tunnus. Aeg-ajalt menstruatsioonile eelnev vähene määrimine on seotud hormonaalsete(kollaskeha hormooni) muutustega organismis ja see võib olla omakorda seotud eelnenud iseenesliku raseduse katkemisega.