Polütsüstiline munasari 08.08.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 24 aastane. Probleemiks on ebaregulaarne menstruatsioon. Kasutasin umbes 2 aastat tagasi rasestumisvastaseid tabletté Cormetin. Sellega sai tsükkel korda. Enam ei kasuta. Soov rasestuda. Probleem sai alguse 3 kuud tagasi, kui menstruatsioon ei lõppenud 3 nädalat. Läksin erakorralise arsti juurde. Sealt võeti hormoonianalüüs, CRP, HGB, TSH, HIV ja suguhaiguste analüüsid. Kõik olid korras. Ravi ei määratud. Menstruatsioon kestis kokku 3,5 nädalat. Järgmine kuu kestis mens. 5 päeva. Eelmine kuu oli sama asi, et mens. kestab juba 3 nädalat. Läksin uuesti erakorralise arsti juurde, seal tehti mulle põhjalikum kontroll ning UH tehti kindlaks, et mul polutsüstilise munasarja sündroom. (Vahel ka tuikab) Määrati T.Duphason 7 päeva 1 tbl x 2. Hakkasin võtma 21.04 esimese tabletti. Koos sellega võtsin veel Inofolic pulbrit, aga neid ma võtsin ainult 3-5 päeva. Kolmandal tableti võtmise päeval mens. lõppes. Edasi skeemi järgi pidin võtma 16ndast päevast 1 tbl x1 kümme päeva. Praegu olen nii kaugel, et 7 päeva 1tblx2 on võetud, sealt edasi hakkan võtma 16ndast päevast, ehk 13.08 on esimene tablett ja sealt 10 päeva 1tbl x 1.
Küsimus on selline, kas see on võimalik, et peale seda 7 päeva mis ma võtsin, mens. lõppes. Siis on 16 vaba päeva, mens algas 3ndal tbleti vabal päeval, mens. kestis 5 päeva. Lõppesid ja kohe ülejärgmisel päeval mens algab uuesti, verd küll ei tule palju, aga see pole ka lihtsalt määrimine. Kas võibki nii vahetevahel kuni 16nda päevani veritseda aeg-ajalt, kuni ma uuesti tableti võtan?

Lugupidamisega!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Tegemist on menstruaaltsükli häiretega, mida saab ravida erinevate skeemidega kui on soov rasestuda. Raseduse eelduseks on ovulatsioonid ja ovulatoorsed menstruaaltsüklid, mis PCOS polütsüstiliste munasarjade sündroomi korral reeglina puuduvad, ka neid saab stimuleerida.
Raviskeemi saab muuta või määrata peale emaka limaskesta mõõtmist intravaginaalse günekoloogilise ultrahelianduriga.
Ise saate osta apteegi käsimüügist ovulatsioonitestid ja teha neid vastavalt õpetusele.
Uusim meetod on viljakusmonitor, mis on elektrooniline menstruaaltsükli jälgimine eriti neile, kes soovivad rasestuda. Kasuks on viljakusvitamiinid N.A.I.N.E. ja M.E.E.S.
Kui soovite teisest nõustamist, siis saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood ja sobivate aegade loetelu, täpset diagnoosi saaks vaadata digiloost, kui eelnevad andmed on sisestatud.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid