Villilaadsed moodustised intiimpiirkonnas 09.05.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Juba mitu nädalat on intiimpiirkonnas olnud sellised villilaadsed punnid (pilt lisatud). Valu ega sügelust ei esine. Algul tekkis 3 punni korraga, siis tundus et laabub, aga taastusid ja nüüdseks on neid rohkem ning tundub, et on ka juurde tulemas. Puudutades tunduvad pigem kõvemad moodustised. Partneril punne ei ole ega ole ka kunagi olnud.
Internetist uurides on sarnaste sümptomite najal silma jäänud "molluskid" ja "kondüloomid".

Millega on tegu?
Kas ja kuidas saab neid iseseisvalt ravida, kui eriolukorrast tulenevalt ei saa arsti külastada?
Kas tegu on nakkava probleemiga?

Ettetänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 21-aastane

Vastab tõele, villide puhul on esmane kahtlus genitaalherpesele ja ka naha molluskitele. Molluskid esinevad enim lastel ja noortel. Genitaalherpes GH on sagedasim haavanditega kulgev haigus ja on klassikaline viiruslik sugulisel teel leviv infektsioon.
Reaalset arsti konsultatsiooni ei ole võimalik 100% asendada. Tegemist on vältimatu abi vajadusega, broneerige ise aeg veebiregistratuur.ee kaudu. GH ravim on retseptiravim.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee