Reesuskonflikt? 07.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mul diagnoositi peetunud rasedus ja tehti emaka puhastus. Olen reesusnegatiivne, kuid peale puhastust "süsti" ei tehtud. Kas see süst on vajalik ainult peale "tõelist" aborti? Kas järgmine rasedus võib mulle reesuskonfliktist tulenevaid probleeme tekitada? Eva

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Reesus- negatiivsetele naistele tehakse profülaktiline süst peale iseeneslikku raseduse katkemist, k.a. peetunud rasedus, peale aborti ja peale sünnitust selleks, et vältida reesuskonflikti järgmise raseduse ajal.
Peetunud raseduse korral raseduse esimese 2 kuu jooksul risk reesuskonfliktiks järgmise raseduse ajal on minimaalne.
dr. Seemen