Logest peale raseduse peetumist 21.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Minul oli raseduse peetumine u 1 kuu tagasi. Enne seda võtsin rasestumisvastased tablette 6 aastat. Kui peale puhastust arstil käisin, soovitas ta mul Logestit võtma hakata. Oleksin tahtnud, et organism ise taastuks, et saaks 6 kuu pärast uuesti rasestuda. Arst aga ütles, et Logest on vajalik, aitab organistmil taastuda ja pärast on ka parem rasestuda. Sooviksin teie arvamust, kas pärast puhastust peaks võtma 3 kuud jälle tablette või lasta organismil puhata ja ise taastuda.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Peale petunud rasedust soovitan uut rasedust planeerida mitte enne kui 4-6 kuu pärast. Selle perioodi võite rasestumisest kaitsta ka kondoomiga, samuti sobivad pillid. Kas eelistate kondoomi või pille , see on juba Teie valik.
K.Seemen