Menstruatsioon peale aborti 16.12.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. 30 päeva avastati, et rasedus (6 nädalat) on peetunud ja mulle tehti medikamentoosset aborti. 13 päeva pärst tekkis mul tugev vereeritus ja seejärel tehti mulle ka puhastuse.

Nüüd möödas 30 päeva medikamentoosest abodist ja 17 päeva puhatusest. Täna hakkas mul menstruatsioon, ta ei ole väga vererohke, pigem vähe verd. Ja midagi ei valuta.

Minu küsimus - kas see on normaalne aeg menstruatsiooni jaoks? Kas pidi see hakkama 4 nädala pärast med. aborti või peale puhastust? Kui peale med.aborti, siis on õige aeg, kui peale puhastust, siis on liiga vara. Oma arstile lähen alles nädala pärast, aga väga muretsen.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 28-aastane. Kirjutage üles kirurgilise emaka õõne puhastuse kuupäev, sellest tuleb alustada uue menstruaaltsükli lugemist. Kas emaka õõne abrasioon oli 30.11?
Uus menstruatsioon saab toimuda alles 1-1,5 kuu pärast ehk 4-6 nädala pärast puhastust.
Kui praegu veritseb, siis on see menstruaaltsükli häire ja vajab günekoloogilist kontrolli ja günekoloogilist ultraheliuuringut, kui see teile kaebusi põhjustab. Kui aeg on nädala pärast broneeritud, siis ongi arukas oodata ja jälgida seisundit.
Edaspidi hakake juba 2 kuud enne rasestumist tarvitama vitamiine rasedatele ja foolhapet tavaannustes.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt