Peale emakaela konisatsiooni 07.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Käisin emakaela konisatsioonil. Nüüd tulid vastused. Saaks abi ,et mis on järgmised sammud ,et
mida jälgida, või teha , et täielikult paraneda. Enne operatsiooni oli hpv 31.

Leiu kirjeldus:
Koonuse mõõdud 2x2x0,8 cm, märgistatud. Kogu materjal 10 sekundi plokis.

Mikroskoopia:
Krooniline aktiivne emakakaela põletik, nabootilised tsüstid ja lamerakuline metaplaasia Konisaadil
madala astme emakakaela düsplaasia piirkonnaga. Lõikejooned on puhtad.

Diagnoos:
Krooniline aktiivne tservitsiit
Nabootiline retentsiooni tsüst
Madala astme lamerakuline intraepiteliaalne neoplaasia

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, teil kerge düsplaasia leid väikesel kaelakonisaadi osal, õnneks lõikepiir on puhas, seega muutunud osa on eemaldatud. Ravimjuhise järgi te vajte kordus HPV ja PAP testi 6 kuu möödudes. DRKadastik