Vaheveritsused 10.02.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Viimasel kolmel kuul on esinenud vaheveritsusi. Tavaliselt pigem tsükli teises pooles. Pigem õrnad määrimised.
Nüüd aga sellel kuul tuli tsükli 11. päeval , WC potil tugevalt pingutades, potti veidi rohkem verd. See oli heleroosa, järgnevatel päevadel rohkem ei esinenud midagi.
UH on korras, ühes munasarjas on PCOS. PAPi vastus oli NLIM.
Lisaks infoks, et imetan öösiti rinnaga 1,5 aastast last. Päevad hakkasid, kui laps oli 10 kuune ning alguses ei olnud vaheveritustega probleeme, pigem on see just viimastel kuudel tekkinud.
Mure just selle veidi suurema verekoguse osas, mis tugeva pingutuse tulemusel potti tuli. Kas peaksin veel mingeid uuringuid laskma teha?
Infoks veel, et ma ei võta hetkel mingeid ravimeid.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!Kuna Te veel lakteerite,siis arvan,et vaheveritsus on tingitud hormonaalstest muutustest,mis ravi ei vaja. Tehtud uuringud ei viita küll võimalikule patoloogiale.
Kolme kuu möödudes võiks teha veel üks günekoloogiline sonograafia kontrollimakas emaka limaskesta paksust.
Edu soovides,
Maie Väli